Podmínky pro jeho udělení si určují jednotlivé ambasády/velvyslanectví a je velice důležité si vše pokaždé řádně ověřit na příslušných místech.
Níže uvádíme způsob vyřízení aktuálně nejčastěji vyřizovaných víz:
Online vyřízení je momentálně nejrychlejší způsob, potřebujete mít naskenovanou pasovou fotografii, údaje z Vašeho platného cestovního pasu, detaily cesty/ubytování a platební kartu s aktivovanou službou pro platbu přes internet.
Některé ambasády mohou požadovat i doplňující dokumenty k cestě.
Pokud je u některé země uvedena možnost online i na místě, lze si vybrat variantu, která Vám vyhovuje.
Gabon:
https://evisa.dgdi.ga/
(portál mívá bohužel často výpadky, proto jej většinou vyřizujeme původní cestou přes ambasádu v Berlíně)
Keňa:
https://www.kenyaimmigration.org/faq/how-it-works?gclid=EAIaIQobChMIk5TvipC35QIViIxRCh3o2wCvEAAYAiAAEgJIWPD_BwE
nebo
http://evisa.go.ke/evisa.html
Malawi:
https://www.evisa.gov.mw/
nebo
https://www.immigration.gov.mw/
Na hranicích - v tomto případě vyplníte při přejezdu hranic formulář a zaplatíte v hotovosti požadovanou částku v příslušné měně.
Malawi (v hotovosti 90 EUR/os.)
Mosambik (v hotovosti 50 USD/os.)
Tanzánie (v hotovosti 50 USD/os.)
Uganda (v hotovosti 50 USD/os.)
Zambie (v hotovosti 50 USD/os.)
Zimbabwe (v hotovosti 30 USD/os.)
V současné době nejčastěji vyřizujeme vízum do Namibie:
od každého cestujícího potřebujeme:
Letenky, itinerář, ubytování a pronájem auta Vám pomůžeme zajistit.
Cena vyřízení víza:
Cestujete s dětmi? Cestují sami s babičkou a dědečkem, bez rodičů či jen s jedním rodičem? Zkontrolujte si prosím, co mají mít s sebou. Často je nutný ověřený, přeložený do AJ, rodný list a písemný souhlas rodičů s vycestováním.
JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA S PLATNOSTÍ OD 11.11. 2019 ruší povinnost povinného písemného souhlasu rodičů s vycestováním - zůstává pouze v případě cesty jen s jedním z rodičů.
Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.